Egy fontos kérdéskör következik. AVR-es vagy inverteres aggregátort válassz? Azt kell eldönteni, milyen célra használnánk többet. Mit takar ez pontosan? Nézzük is meg!
Áramkimenet stabilitása
AVR: Az automatikus feszültségszabályozó biztosítja a kimeneti feszültség stabilitását, de a kimeneti áram nem olyan tiszta és stabil, mint az inverteres modelleké. Az AVR az elektromos berendezések védelmét a feszültség ingadozásainak minimalizálásával biztosítja, de nem garantálja a tökéletes szinuszhullámot.
Inverter: Az inverterek tiszta, stabil szinuszhullámú áramot biztosítanak, amely ideálisabb elektronikai eszközök, műszerek, háztartási gépek számára.
Alkalmazási terület
AVR: Jellemzően jobb választást biztosítanak ipari alkalmazásokban, ahol nagy teljesítményű, folyamatosan működő berendezések működtetése szükséges, mivel a feszültség stabilitása elengedhetetlen a gépek védelmére és a megbízható működésre.
Inverter: Ideálisak elektronikai eszközökhöz, háztartási áramellátáshoz,
kempingezéshez, vagy egyéb szabadtéri eseményekhez, ahol a cél az, hogy hordozható áramforrást biztosítsanak átlagos felhasználáshoz.
Üzemanyag-hatékonyság
AVR: Kevésbé alkalmazkodnak a terheléshez, így folyamatosan a teljesítményük nagyobb részét használják fel, ami nagyobb üzemanyag-felhasználáshoz vezethet.
Inverter: Képesek automatikusan igazítani a motor fordulatszámát a terheléshez, ami üzemanyag-takarékosabb működést biztosít.
Méret és súly
AVR: Általában nagyobbak és nehezebbek, eleve iparibb vonalra szánt a kialakításuk.
Inverter: Kompaktabbak és könnyebbek, mivel a technológia lehetővé teszi a kisebb méretet és könnyebb felépítést.
Zajszint
AVR áramfejlesztők: Gyakran zajosabbak, mivel a motor folyamatosan magas fordulatszámon működik, hogy a megfelelő feszültséget biztosítsa.
Inverteres áramfejlesztők: Az inverterek általában csendesebbek, mivel a motor sebessége dinamikusan változik a terhelés függvényében, és nem szükséges folyamatosan maximális sebességgel működniük.
Összegzésül
Az AVR áramfejlesztők inkább erősebb, robusztusabb megoldások, amelyek jól teljesítenek ipari környezetekben, míg az inverteres áramfejlesztők modernebb, precízebb technológiát biztosítanak, amely ideálisabb elektronikai eszközökhöz, háztartásba, illetve kompaktabbak, könnyebbek és halkabbak.